IDEA KIELCE: Wypowiedz się

plik foto id: 1406198814

„PRZYWRÓĆ PAMIĘĆ KIELCZANKOM”

W historii naszego miasta i regionu jest bardzo wiele kobiet, które swoim życiem, pracą zawodową i aktywnością społeczną odcisnęły pozytywny ślad. Niestety bardzo często to wciąż postacie anonimowe, których działalność i osiągnięcia nie zakorzeniły się w zbiorowej pamięci. Wśród honorowych obywateli naszego miasta nie ma żadnej kobiety. Wśród patronów/ek ulic, placów, skwerów i rond jest ponad 170 mężczyzn, a kobiet niewiele ponad 20.

Poniżej znajdują się sylwetki 30 kobiet, o których aktywności i życiowym dorobku chcemy przypomnieć w pierwszej kolejności. To artystki, naukowczynie, sportsmenki, pedagożki i działaczki społeczne. Biografia każdej z nich stanowi ważną część historii Kielc i regionu.

Możecie Państwo wskazać spośród tego grona 5 kobiet, których postać chcielibyście upamiętnić w przestrzeni publicznej naszego miasta. Akcja „Przywróć pamięć kielczankom” realizowana będzie w różnych formach i stanie się podstawą to oddania kobietom należnego im miejsca w naszej pamięci i tożsamości miasta.

Przedstawiony katalog nie ma formy zamkniętej. Nadal można nadsyłać propozycję kobiet, które warto upamiętnić w przestrzeni Kielc na adres: ulicedlakobiet@gmail.com

WYBIERZ 5 KOBIET, KTÓRYCH PAMIĘĆ CHCESZ UCZCIĆ